ASELSAN ve İstanbul Aydın Üniversitesi Sağlık Teknolojilerinde İşbirliği Yapacak

ASELSAN ve İstanbul Aydın Üniversitesi Sağlık Teknolojilerinde İşbirliği Yapacak


  • Doktorclub
  • 02-12-2019
ASELSAN ve İstanbul Aydın Üniversitesi (İAÜ) Biocube(Sağlık İnovasyon ve Girişimcilik Merkezi) arasında iş birliği protokolü imzalandı.

ASELSAN, savunma sanayinde elde ettiği mühendislik bilgi birikimini ve teknolojik altyapısını ülkemizin medikal endüstride yerlileşme çalışmalarında yerel kurum ve şirketlerle paylaşıyor.  İleri teknoloji tıbbi cihazların üretilmesi konusunda İAÜ ile yapılan İş birliği kapsamında ASELSAN, sağlık teknolojileri alanında taleplerini İAÜ BioCube’e iletecek, İAÜ BioCube'de fikirlerin geliştirilmesi, olgunlaştırılması ve hayata geçirilmesi sürecinde ASELSAN'a akademik destek sağlayacak.

İstanbul Aydın Üniversitesi Teknoloji Transfer ve Proje Yönetim Ofisi çalışmalarıyla sağlık teknolojilerinde milli üretimde söz sahibi olmak istiyor. Bu amaçla İAÜ nisan ayında Biocube İstanbul Sağlık İnovasyonu ve Girişimcilik Merkezini kurdu. Böylece ülkenin stratejik gereksinimlerinden olan sağlık teknolojileri alanında tarafların bilgi, deneyim ve uzmanlıklarından yararlanılması ve birlikte çalışmaların yürütülmesi planlanıyor. Biocube ilk işbirliğini ASELSAN ile yaparak bu alanda aktif bir oyuncu olacağını göstermiş oldu.

Kaynak: https://www.aydin.edu.tr/haberler/

Daha Fazlası
Kategori: SEKTÖREL GÜNDEM