Yeni Nesil İşitme Cihazı İşitme Sağlığınızı Değerlendirecek

Yeni Nesil İşitme Cihazı İşitme Sağlığınızı Değerlendirecek


  • Doktorclub
  • 14-01-2020
Oticon firması işitme cihazlarını kullanan kişilerin işitme sağlığı hakkında daha fazla bilgi edinmelerine ve bu cihazların hayatlarını nasıl etkilediğini daha iyi anlamalarına yardımcı olan bir uygulama geliştirdi.

Bir milyondan fazla işitme cihazı satılan Oticon Opn, dünya çapında işitme kaybı olan insanların hayatlarını dönüştürüyor. Çığır açan Opn teknolojisi, her yerde daha iyi dinleme deneyimi ve gürültülü ortamlarda bile birden fazla hoparlör yönetme yeteneği sunar. Bu teknoloji, cihazları zaten kullanan hastalar da dahil olmak üzere Oticon Opn işitme cihazlarında mevcuttur. Giyilebilir cihaz endüstrisinde bu yeni uygulama ile öne çıkmaya çalışıyor. Opn, daha fazla insanın hayatını  yeni bir ses dünyasıyla değiştirerek, daha önce hiç olmadığı gibi dünyaya açılmalarına yardımcı oluyor. Opn, insanlarla daha az efor sarf ederek daha iyi duymak ve söylenenlerin daha fazlasını hatırlamak için beyinle uyumlu çalıştığı kanıtlanmış ilk işitme cihazıdır.

Oticon ON App'in yeni bir parçası olarak, HearingFitness yazılımı işitme cihazı kullanımınızı, ses ortamlarını ve işitme cihazlarınızdan en iyi şekilde yararlanmanızı sağlayacak diğer verileri izleyerek işitme cihazı kullanımının optimize edilmesine yardımcı olur.. Bu bilgileri kullanarak yazılım, işitme cihazı kullanımının nasıl iyileştirileceğine ve bu cihazlardan en iyi şekilde yararlanmaya yönelik tavsiyelerde bulunur. Kullanıcı, kullanım hedeflerini ayarlayabilir ve ilerlemeyi kontrol edebilir; ayrıca uygulama, bir restorana giderken kullanıcının işitme cihazlarını kullanmasına yönelik bildirimde bulunacak kadar akıllıdır.

Oticon'un çığır açan teknolojisi sesin dinamiklerini analiz etmek ve izlemek için yeterince hızlı ve hassastır ve konuşma ve gürültü arasında ayrım yapar. Gürültüyü hızla ve hassas bir şekilde azaltarak, aynı anda birden fazla hoparlöre erişmenizi ve bunları işlemenizi sağlar. Oticon Opn, İnternete bağlanan ilk işitme cihazı. İşitme cihazlarınızı açtığınızda ışıkların otomatik olarak açılmasını ister misiniz? Birisi kapıdayken işitme cihazlarınızda haberdar edilmek ister misiniz? Günlük yaşamımızda kullandığımız pek çok teknoloji cihaza adapte edilebilir gibi duruyor. TV'den gelen stereo ses, kablosuz olarak doğrudan işitme cihazlarınıza doğrudan 45 metreye kadar ulaşabiliyor. Herhangi bir akıllı telefona ahizesiz bağlantı keyfini çıkarabiliyorsunuz. 

Tinnitus SoundSupport ile Oticon Opn , tinnitus semptomlarını kontrol altına almanızı ve yönetmenizi sağlaAnket sonuçları, Oticon Opn kullanıcılarının gürültüsünde daha az çaba, daha iyi hatırlama ve daha iyi konuşma anlayışı yaşadıklarını gösteriyor Zarif ve ihtiyatlı Oticon Opn, cilt tonunuz ve saç renginizle harmanlamak için 8 farklı renkte mevcuttur

Ayrıntılı bilgi için ürün sitesi: https://www.oticon.com/solutions/opn

Daha Fazlası
Kategori: SEKTÖREL GÜNDEM